Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bezpečné potraviny na Slovensku? Zabudnite! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

treba mu este polozit otazku:

... odkial pochadzali tie vajcia so salmonelou na vychodnom Slovensku ?
 
Hodnoť

 

velke PLUS za blog!

toto je ale tema pre investigativu. kde su vsetky tie skvele sukromne TV media, RTVS, SME..
ked jedna blogerka dokaze zistit a pospajat suvislosti po par kliknutiach nainternetoch?

si predstavte co by dokazal jeden sikovny reporter s konexiami a kamerou. aha, takych tu nemame.
ziadna brokovichova sa u nas zatial nenarodila.
 
Hodnoť

3/3

tazko sa to stiha kontrola potravinovej bezpecnosti:
Prof. MVDr. Jozef Bíreš, DrSc.
http://www.uvm.sk/sk/kontakt/b...
https://dennikn.sk/blog/prof-j...
https://eckhardt.blog.sme.sk/c...
 

klinika prežúvavcov...

tak to presne sedí, čo chcete riešiť :-))))))))))
 
Hodnoť

 

Nebolo by jednoduchsie zakonom zakazat salmonelu?
 
Hodnoť

 

uz sa treba prestat vyhovarat na Miklosa a Carnogurskeho, birmovaneho sudruha tu mame od r. 2006, takze vsetko, co tu (ne)funguje uz treba adresovat tam
 

co by ste xceli od vystudovanej umelkyne

cely blog bol uplne skvely ak by ho nedodrbala, socialistickymi dristami o [politickom rozhodnuto o dovoze potravin
 
Hodnoť

Jahňátkovské priority.

Jahňátkovské priority treba zrušiť. Ministerstvo zadá, veterina musí urobiť. Ministerka pokračuje ďalej. Cielené kontroly za málo peňazí/pre veterinársky plebs/ so zadaním na supermarkety by už mohli skončiť a venovať sa viac prevencii pri dovoze. Bráni tomu však príkaz nediskriminačných kontrol tovaru dovezeného z EÚ a tretích krajín. Dnes je fakt zodpovedná za vstup potravín do EÚ/napr. z Brazílie/ hraničná veterinárna kontrola miesta prvého prechodu/napr. prístav Hamburg ap./. Potom nasleduje voľný pohyb tovaru krížom krážom po krajinách EÚ. Kontrola je už len námatková, vo výške pridelených finančných prostriedkov z ministerstva. Blogerka si iste zistila, ako sú z roka na rok krátené peniaze na vzorky potravín, ako sa znižuje počet vzoriek, kráti sa dotácia na prevádzku veteriny. Vo veterine to vrie, pretože sa plebs postavil proti vedúcim, ktorí si naň vymysleli vnútorné kontroly, veterinárnu KOBRU, ktorá chce postihovať nespokojnosť veterinárov z nízkych platov a preťaženosti z málo efektívnych cielených kontrol/ako tvrdí aj blogerka/. Ak by blogerka zisťovala príčiny uvedených informácii a zverejnila ich, národ by sa dozvedel, ako sú finančne motivovaní inšpektori. Plat atestovaného lekára s I. a II. atestáciou s 30 ročnou praxou je s nadčasmi /kontroly cez víkend a poobede/ na hanbu. Novelizovaný zákon o štátnom zamestnancovi zaradil veterinárov zo 7 triedy do 5 platovej triedy. A potom národ čakaj za málo peňazí veľa muziky!!! No, t rt makový. Entuziazmus na nule.
 
Hodnoť

 

Nebolo by dobré vyvolať diskusiu k téme - ako zabrániť tým 40-tim prebaľovacím firmám, aby viac nepokračovali v trestnej činnosti podvodu ? A zákonom to zakázať.
 
Hodnoť

Vážená pani blogerka,

prečítajte si príspevok "Jahňátkovské priority" autora j.k.skolsy, je v tom veľa pravdívého, najmä čo sa týka platov. A teraz sa pokúsim opraviť Vaše polopravdy a chybné veci v blogu:
- kontroly v reštauráciách, alebo v zariadeniach spolčného stravovania vykonáva Úrad verejného zdravotníctva a ak si reštika objedná potraviny z EÚ mimo SR, to vie skontrolovať len a len menovaný úrad a nikto druhý - radi sa vyhovárajú, že mäso kontrolujú veterinári; veterinári kontrolujú od maštale, výrobu až po obchod vrátane - na území SR, ale nie v zariadeniach spoločného stravovania, školách, nemocniciach závodoch a pod. V tomto prípade by ste mali svoj hnev obrátiť na iný úrad.
- kontroly vo všetkých krajinách EU musia byť nediskriminačné - to je zákon a s tým nič nenarobíte. Takže na vysvetlenie, kontrolóri nesmú výhradne kontrolovať len zahraničné výroby, ale rovnomerne aj slovenské,
- pod ŠVPS bola pridelená v minulosti aj SPPI, takže inšpektori inžinieri vykonávajú kontrolu aj ovocia a zeleniny, mimochodom v minulých rokoch bolo veľa sťažností práve na pokazené ovocie, najmä pri večernom predaji a nechcite tvrdiť, že zhnité ovocie je menej nebezpečné než brazilské mäso...
- RASSF, milá blogerka, tam sa zapísala len pozitívna jedna šarža, ale Vy neviete, že medzitým boli vyšetrené ďalšie a to sa tam nepíše. Mimochodom nekorektné vypichovanie hlásení - keď sa pozriete cez počet obyvateľov, resp. počet obchodov v porovnaní s inými členskými štátmi tak je SR až veľmi aktívna. Inak veľmi často sa stáva, že krajina nahlási pozitívny nález, ale informácie, kde bol tovar zaslaný, resp. kedy a ktorá šarža neuvedú, alebo uvedú len po vyšetrení, čo trvá niekoľko dní až týždne a medzitým je zásielka predaná.
- prepáčte, ale neuveriteľná blbosť, je tvrdenie, že niekto tu zakazuje rozdávať potraviny pred dátumom spotreby bezdomovcom a sociálne slabým rodinám. Ak si obchod dá na cenovku 0,00 eura, alebo to dá bezdomovcom je to jeho vec, ale potravina musí byť zdravotne nezávadná, kde kritériom je aj dátum spotreby a ten kto predáva, alebo dáva, je za to zodpovedný.
Trochu vidím do tejto branže a štve ma to, že ľudia nie sú ohodnotení tak ako by mali byť. Viac ma však štvú rýchlo kvasení odborníci tipu: ráno som jedol banán, naobed napíšem niečo na blog alebo na facebook o banánoch a večer som špecialista na banány.
 

Predsa

Zhnité ovocie človek vidí, tak si ho nekúpi. Ale aspoň nezje a môže reklamovať.
Nakazené mäso treba odchytiť už v predaji. Takže logicky by mali kontrolóri venovať svoju pozornosť hlavne mäsu a potravinám s oku nezistitelnymi vadami, nemyslíte?
 
Hodnoť

 

Fico nás tu trávi, ničí, likviduje nekvalitnými potravinami, bojuje proti korupcii - no proste je to ma gor
 
Hodnoť

Reakcia Ministerstva pôdohospodárstva

Vzhľadom na to, že autorka uvádza vo svojom článku množstvo nepresností, odporúčam si prečítať podrobnú reakciu ministerstva pôdohospodárstva tu: http://www.mpsr.sk/index.php?n...
 


Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 252
 2. Věra Tepličková: SMER-SD upozorňuje na údajné praktiky SD a ... nič? 143
 3. Jozef Sitko: Aj nová lož poslankyne SaS provokovala premiéra 105
 4. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 85
 5. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 79
 6. Martin Droppa: Snežný sen Borisa Kollára 53
 7. Ľubor Bystrický: Logika podľa Igora M. 49
 8. Miroslav Galovič: Rátanie kamalások V. Niekedy sa veci vymknú z rúk. A nielen veci. A nielen z rúk... 48
 9. Jiří Ščobák: Ahoj Igor! Pokud budeš pokračovat s tím, co aktuálně děláš ... 36
 10. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 34

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Zvony
 2. Ján Škerko: Úvahy o živote
 3. Štefan Vidlár: Uš je to tady, uš je to tady
 4. Július Kovács: Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!
 5. Roman Hutira: Čo sa 99% študentov nikdy nedozvie v škole?
 6. Marian Letko: Kollár je zrelý buď na uterák, alebo na odvolanie
 7. Jozef Kovalík: Údolie, ktoré dáva nádej
 8. Peter Biščo: Hlas, domestikovaný druh odnože Smeru.
 9. Stanislav Martinčko: Oholil prezident polície Lučanský ministerku vnútra D. Sakovú???
 10. Gabo Németh: Vietor vo vlasoch


Už ste čítali?