Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dievčatá boli znásilnené, skutok sa nestal. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

opäť to hodia na zlyhanie jednotlivcov
Hlavne socialistickej opozícii na čele zo SaS je tento prístup vlastný. Dokáže sa aspoň časť verejnosti vzdať svojej bigotnej viery, že je možné prehodiť zodpovednosť za život svoj, prípadne svojich detí na všeobíjamúci štát? Dokáže aspoň tisícka spoluobčanov pochopiť, že to nie je zlyhanie jednotlivcov, ale samotnou podstatou systému? Mňa to naučili už na hodinách občianskej náuky, keď som si (dobrovoľne) prečítal aj toto: Zrušenie rodiny! Aj najkrajnejší radikáli sa pohoršujú nad týmto hanebným úmyslom komunistov. Na čom je založená terajšia buržoázna rodina? Na kapitáli, na súkromnom zisku. Úplne rozvinutá jestvuje len pre buržoáziu jej doplnkom je však vynútený bezrodinný život proletárov a verejná prostitúcia. Pravda, buržoázna rodina zanikne spolu s týmto svojím doplnkom a oboje zmizne so zánikom kapitálu. Vyčitate nám, že chceme zrušiť vykorisťovanie detí ich rodičmi? Priznávame sa k tomuto zločinu. Vravíte, že chceme zrušiť najnežnejšie vzťahy medzi ľuďmi, keďže mienime nahradiť domácu výchovu spoločenskou. Nalejme si čistého vína: problém nie je v nejakých zvhlíkoch, financovaných smeráckou mafiou. Problém je v sociálnom experimente s cieľom nahradiť domácu výchovu spoločenskou. A je jedno, či sa jedná o resocializačné zariadenie, alebo nútený pobyt detí v triedach, ktoré boli zriadené ako výsledok úspešnej "anti" Diskriminačnej žaloby.
Tibor Pospíšil
Tibor, bez urážky, ale toto je z tvojej strany úplne mimo misu a za hranicou akejkoľvek slušnosti ... natĺkať tieto tvoje antiestablishmentové teórie aj do problematiky reedukácie, to je fakt sila ... ja mám pre silný sociálny štát asi toľko sympatie ako pre ožratých poľovníkov s nabitými zbraňami na detskom ihrisku, ale tvoja úvaha kríva v elementárnom predpoklade - koľko ľudí by bolo nie iba ochotných, ale hlavne odborne a ľudsky schopných "reedukovať" problémové cudzie deti? Ak by za tým mala byť iba finančná motivácia, tak potom je to o tom istom, o čom píše autorka .. a určite sú podobné centrá, kde to ide normálne a bez toho, aby po pokrievkou bola špina plná s***iek ako je tomu v tomto prípade ...
instalater_z_watergate
nepochopil si, tak ešte raz
ad: " koľko ľudí by bolo nie iba ochotných, ale hlavne odborne a ľudsky schopných "reedukovať" problémové cudzie deti " Ja som však písal o tom, že podľa mňa toto nie je možné principiálne. Proste svet je nejako nastavený a niektoré veci proste nie je možné uskutočniť. Konkrétne nahradiť rodinnú výchovu spoločenskou. A tým som nemyslel len štátnou. Ale dnes je pojem "tradičná rodina" značnou časťou spoločnosti videná na úrovni tých tvojich ožraných poľovníkov na ihrisku. A tak sa stále snažia o kvadratúru kruhu. O niečo, čo proste z podstaty sveta nie je možné.
Tibor Pospíšil
<< < 1 2 3 4 5 > >>

:O)

No - takze potom treba pozatvarat aj Nemocnice a psychiatricke liecebne...ved rodina si poradi:O)
Prosim - uvedomte si jednu zakladnu vec...Tu neslo o zdrave deti - ktore mali len "drobny vychovny problem"...
Tu islo o mladych ludi, ktori potrebovali odbornu intervenciu...

BTW...bohuzial - ani v najlepsie fungujucej rodine sa neda zarucit, ze pubertalne dieta napodlahne nejakej zavislosti...
No - a ak sa pokusa liecit zavislostlaik (rodic)- obycajne nema sancu.
Centra - o akych je rec - nenahradzaju "vychovu v rodine" - to nie je ich uloha - ale pomahaju (maju pomahat) mladym ludom, ktori maju zavazny problem - taky problem, ktoreho riesenie je mimo schopnosti rodica
O to je hroznejsie - ak niekto zneuzije taketo zariadenie ...
 

 

Toto má byť vtip? Tak potom prečo takéto zariadenie funguje? Je to SMERácka pračka peňazí?
To že je to už bolo potvrdené v roku 2009. Tu ide o to že terapeuti ktorým boli zverené deti z nich robili malých feťákov aj za bránami liečebne. V každom inom štáte by na mieste už zasahovala polícia a určite by nečakali na vyjadrenie riaditeľa a ich prípravu a vymývanie mozgov všetkým zainteresovaným. V našom štáte je táto pračka peňazí pod ochranou štátu a preto nedotknuteľná - tie decká majú jednoducho smolu. A každý kto to obhajuje sa pričiňuje o to že v tomto štáte nič nefunguje. Treba sa prebrať.
 

 

Odhliadnuc od vsetkych eknomickych ideologii by bolo vhodne, aby reedukacia dietata prebiehala v domacom prostredi pod odbornym dohladom psychoterapeuta, ktory by mal pracovat s celou rodinou.

Mysliet si, ze vytrhnut dieta z bezneho zivotneho priestoru a rodiny, supnut ho s kopou dalsich problemovych deti na jedno miesto, tam ho "reedukovat" a potom ho vratit do toho isteho prostredia, v ktorom sa nic nezmenilo a cakat, ze to bude mat pozitivny vysledok? No to moze iba blazon.

A kolko ludi by bolo ochotnych deti reedukovat? No ked ich zaplatis, tak mnoho, praca detskeho psychoterapeuta je aj odborne velmi zaujimava akurat do studia treba financne zainvestovat. Dnes to uz bezne funguje, rodic ktory sa nespolieha na stat zoberie dieta k psychotepeutovi, nesupne ho do statneho zariadenia. A sukromny psychoterapeut ma oproti statnym zariadeniam vysoku uspesnost.

Stat ti nikdy neda zaruku, ze sa najde dost kvalitnych profesionalov na reedukaciu deti. Nezistne nepracuje nikto. Obzvlat nie clovek, ktory je vo svojej praci dobry. Zaklad je ale vzdat sa predstavy, ze vsetko musi byt institucionalizovane aby to fungovalo.
 

Tibor to si prehnal

- najmä s tou prvou vetou. Veď práve poslankyňa SaS tento prípad zverejnila, týmto prípadom a nielen týmto sa dlhodobo a poctivo zaoberá. A strana SaS ako opozičný strana aký múže mať záujem hádzať to len na zlýhanie jednotlivcov? Práve naopak! Mne to z tvojej strany príde pomaly ako svinsvo.

Ak budeš takto hlúpo podrážať nohy ľuďom ktorí sa o niečo snažia tak ideš vlastne proti svojim vlastným názorom. Ja ti nerozumiem!
 

Nečudujte sa

jediným motívom toho magora je kopnúť si do SaS a to pri akejkolvek príležitosti. Postupuje v podstate podla ludových nôt strany smer, poukážeš na nejakú do neba volajúcu špinavosť či krivdu, stihne ťa spravodlivý trest, minimálne mediálny.
 

 

poprosím radšej už nepíš! kto má tie tupiny čítať? tam píš radšej o tých sťažnostiach, čo si písaval. to boli síce tiež tupiny, ale človek sa aspoň zasmial.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Tibor

Tiborko, uz to nepi ani riedene.
 

 

uz som si od teba precitala vselico, ale teraz si sa prekonal. Podla mna, cisty hnus :-(
 

Tibor načo toľko omáčky, povedz to rovno

skutok nemožno odsúdiť lebo ho odhalila poslankyňa SaS.
 

Pospíšil

ty nie si zdravý človek a to myslím vážne. To čo si citoval si vytrhol z kontextu diania niekedy v 19.storočí v zaostalej ruskej spoločnosti, kde v tradičné maloroľníckej rodine fungoval princíp: "Dieťa v rodine-lacná pracovná sila".
 
Hodnoť

 

Čítal som pôvodný článok Natálie Blahovej: https://dennikn.sk/blog/requie...
Kto máte slabšie nervy radšej ho ale nečítajte. Ja som myslel, že som dosť otrlý chlyp, no musím sa priznať, že ma viackrát naplo na zvracanie.
Toto keby sa stalo mojej dcére, tak dnes čítate v novinách, že do ústavu v Galante vnikol šialený strelec, ktorý začal strieľať personál až kým ho polícia nezneškodnila. To sa vážne tie s v i n e neboja?

Zodpovední zamestnanci ústavu to zrejme teraz už majú zrátané, ale tiež sa bojím, aby to neostalo len pri nich. Keby nad nimi nedržala ochrannú ruku naša vladnúca klika tak toto nenarastie do takýchto obludných rozmerov. Nikto nikdy nezaruči, že nedôjde k jednotlivému excesu, ale v žiadnom prípade by sa z takého hororu nemal stať systém, ktorý kryjú štátne orgány.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

To je snáď samozrejme

Niekedy sa však môžeš roztrhať od starostlivosti a dieťa sa predsa dostane do problémov. Viem o čom hovorím!
Ak si čítal článok, tak matka Natalky, zdá sa, že bola až príliš starostlivá - pri prvých skúsenostiach s marihuanou (čo u pubertiakov nie je až také neobvyklé) ju hneď dala do ústavu v dôvere, že je pomôžu. No pomohli...! A teraz dôveruj podobným ústavom, ak má decko naozaj problémy!

Prosím ťa, nehľadaj vinníkov tam, kde nie sú!
 

 

presne toto mi vadí na blogu Blahovej. Vykreslila prípad tak, že dievča si dva razy potiahlo z marišky a matka ho hneď šupla do ústavu.Na základe blogu Blahovej mi matka prišla divná. Zrazu sa objaví matka,otčim,otec, trestné oznámenie za domáce násilie od dcéry, útek od matky a podobné veci.Ak aj dievča je z rozvrátenej rodiny a je liečená závisláčka, nemalo by sa jej to, čo sa stalo v v ústave stať. Ale pani Blahová sa mala k tomu postaviť otvorene a nie roztáčať politický kolotoč.
 

 

Ved napis, porad ostatnym rodicom ako predchadzat chybam vo vychove, podel sa
zo skusenostami s ostatnymi ...
Moja skusenost je, ze najviac o tom dokazu hovorit ti, ktori este ziadne dieta nevychovali ...
 

marla

Mne sa osvedčil princíp vložiť deťom zodpovednosť za svoj život do rúk okamžite, ako sa to len dá, teda, keď jednak to pochopia a jednak štát za moju liberálnu výchovu nezvrie. Deti to pochopili, akceptovali, rešpektovali a mám 2 krásne dospelé, vzdelané a šikovné dcéry...

Ale vieš s kým bolo najviac problémov s uplatnením "môjho" princípu? S manželkou....

A práve matka dievčaťa spravila najväčšiu chybu, keď bez reálnej príčiny zveličila nepatrný priestupok ( preboha veď len skúška dieťaťa na drogy je absolútna rodičovská zvrhlosť ) a vydal svoje dieťa do "nenažratej a špinavej papule" štátu...Ostatné bol iba dôsledok jej absolútne nevhodnej výchovy a mylného rozhodnutia....Uvrhla svoju dcéru zámerne do najhoršieho pekla!
 

 

Myslim si, ze je to u kazdeho individualne, su aj rodicia ktori sa maximalne snazia a predsa
zaziju sklamanie ... Neexistuje recept na dokonalu, bezproblemovu vychovu ...
V kazdom pripade gratulujem ze si vsetko tak uspesne zvladol ... ( bez ironie )

Raz, uz davnejsie, tu jedna diskuterka velmi vystizne napisala, ze vydarene deti su nielen zalezitostou vychovy, ale svojim sposobom aj vecou stastia ... bol to velmi dobry prispevok,
nie poucujuci, velmi ludsky a bola v nom citit tak trocha aj pokora a zivotna mudrost ...
Skoda, ze som si ho nezalozila ...
V zivote su aj situacie, kedy sa rodic moze aj potrhat a predsa urcite veci nedokaze ovplyvnit ...

Nepoznam natolko dobre vsetky detaily, aby som tu vynasala sudy, myslim si ze ta matka je aj
bez toho za svoje chybne rozhodnutia potrestana na cely zivot ... a dieta zial tiez ...
Najväcsou chybou podla mna bolo, nechat sa "ukecat" riaditelom a dovolit aby sa jej dcera
do toho pekla opät vratila, to by som asi nedokazala ...
 

 

"Najväcsou chybou podla mna bolo, nechat sa "ukecat" riaditelom a dovolit aby sa jej dcera
do toho pekla opät vratila, to by som asi nedokazala ..."

Toto je veľmi dobrý postreh. Lenže každé zlo sprevádza manipulácia (zatĺkanie, balamutenie, klamstvá). Ak to nepomohlo, tak vyhrážky. Ten, kto toto dopustil, vykazuje sociopatologické rysy.
 

marla

Som rád, že sa v podstate zhodneme na princípy výchovy. Možno budeme v budúcom živote partneri a vychováme spolu krásne a múdre deti..... :-D.

Pristavím sa iba u tvojej myšlienky:
"V zivote su aj situacie, kedy sa rodic moze aj potrhat a predsa urcite veci nedokaze ovplyvnit ..."

Nemôžem celkom súhlasiť. Deti nepotrebujú skoro nič ( na rozdiel od všeobecne platného hysterického názoru mamičiek ), ani drahé hračky, ani peniaze, ani drahú elektroniku, ani značkové handry......deti potrebujú iba 3 veci, ktoré sú v podstate zadarmo. Teda bezhraničnú rodičovskú lásku, čas venovaný rodičmi deťom a nevtieravý, nepoučujúci rodičovský vzor. A to ihneď od ich počatia ( myslím tým bezproblémové tehotenstvo matky a láskavú pozornosť mamičke otcom).

Ak rodič zanedbá, premrhá čo len krátky čas, už sa to nedá nikdy nahradiť a potom nastávajú "situácie", ako uvádzaš....

Za "zlým" dieťaťom vždy stojí zlá výchova rodiča a to aj taká, pri ktorej si samotný rodič myslí, že ON (!) dieťa predsa dobre vychovával.

Konkrétny príklad zo života:

"Pásol" som teraz v lete malého vnúčika na ihrisku. Pekné, asi 5 ročné dievčatko, pribehlo za mamičkou ( pomerne škaredou, tlstou "dorou", podľa výzoru evidentne maríkovského, dedinského pôvodu ) a pýtalo si vody, lebo je smädné. Reakcia matky bola: "Neotravuj, chceš facku?"

Až ma dvíhalo vstať a jednu výchovnú "dore" skutočne aj uštedriť. Ale nič by to nepomohlo! Evidentne "dedinská dora" bola otĺkaná možno otcom, matkou alebo súrodencami. Iné ako výchovu fackou nikdy nepoznala a tak vychováva potomkov aj ona, fackami. A jej deti budú zase v budúcnosti fackovať svoje deti a vyplakávať, že sú to deti zlé, neposlušné, nepodarené, tvrdohlavé, nevďačné, sprosté, že drogujú a okrádajú ich........
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 317
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 860
 3. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 143
 4. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 926
 5. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 759
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 704
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 613
 8. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 547
 9. Jaroslav Mottl: Začypovali ma, svine! 508
 10. Erich Mistrík: Pošlime konečne deti do škôl 453

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta
 2. Štefan Vidlár: Halušky v mléčáku
 3. Peter Biščo: Hlas sa stále vyhráža ráznymi krokmi.
 4. Marian Vojtko: Nedeľné ráno...
 5. Štefan Vidlár: Fujná úvaha o špáráňí sa v nosi
 6. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 7. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 8. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 9. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 10. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?


Už ste čítali?