Podľa Konferencie biskupov Slovenska je zviera – VEC!

Autor: Monika Kozelová | 7.1.2018 o 20:19 | (upravené 8.1.2018 o 13:38) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  14147x

Už na jar v roku 2017 avizovala ministerka Matečná zmenu zákona o veterinárnej starostlivosti kde nás ubezpečovala, že ZVIERA prestane byť VEC. 

Aj sme sa tu všetci potešili, a väčšina ľudí si už od minulej jari aj myslí, že zákon je v platnosti, ale NIE JE! 
A dôvod? ohradila sa KONFERENCIA BISKUPOV SLOVENSKA a čuduj sa svete aj SPLNOMOCNENEC VLÁDY PRE RÓMSKE KOMUNITY Ábel Ravasz.
Podľa KBS je totiž zviera niečo, čo má slúžiť človeku a je teda VEC! Vraj tak to stojí v Biblii. 
Tak ja teda neviem.... V škole sme sa učili o evolučnej teórii. Niekoľko rokov nám vysvetľovali, že človek vznikol evolúciou z opice, teda zo zvieraťa. A že všetko, čo má srdce, krvný obeh a nervovú sústavu je ŽIVÝ TVOR. Ja sa zatiaľ aspoň tak cítim, lebo nervy mám z nich parádne, srdce mi ide rozdrapiť a krvný tlak mám až niekde na rozhľadni na Lomnickom štíte. Na druhej strane ja som asi iný tvor a tu chalaniská z KBS sú asi z iného cesta a pravdepodobne pochádzajú z Marsu, lebo srdce nemajú, krvi by si sa im nedorezal a keďže nemajú nervovú sústavu, ani nemajú čím rozmýšľať. 
Na druhej strane by som teda bola celkom zvedavá na prieskum ministerstva školstva na cirkevných školách, konkrétne čo sa vyučuje na biológii a zoológii, lebo ak tieto drísty prenášajú aj v školách na deti, tak Amen tma. 
Neviem z čoho sa učili biskupi, ale ak mali zastaralé učebnice, tak si, predpokladám, ešte stále myslia, že stredom slnečnej sústavy je Zem, plochá ako doska. To by teda pri ich logike aj zodpovedalo. Akurát teda nechápem, prečo ešte nepremýšľali nad tým, ako je možné, že ich práčka nedokáže aportovať a priniesť noviny a žiadna z ich chladničiek ešte neochorela na rakovinu či cukrovku. A prečo kazateľnicu netreba denne kŕmiť, aby nezomrela od hladu.
Keď sa tak pozerám na bibliu, asi existuje viac druhov, lebo ja tu čítam – citujem: „Šesť dní máš konať svoju prácu; ale siedmeho dňa máš od nej upustiť, aby si odpočinul tvoj býk a tvoj osol.“ (2. Mojžišova 23:12). Teda hoci v tento svätý deň nebola povolená žiadna práca, zvieraťu nemala byť odopretá pomoc ani vtedy. (Lukáš 14:5) Boh ďalej nariadil, že dobytku sa počas práce nesmelo odopierať jedlo a tiež sa na zvieratá nemal klásť extrémne ťažký náklad. (2. Mojžišova 23:5; 5. Mojžišova 25:4) Aby sa býk s oslom nezranili, nesmeli byť v spoločnom záprahu. (5. Mojžišova 22:10)....“ 
Tak neviem, ja mám asi iný výklad či čo...... lebo z tohto mi vychádza, že zviera... NIE JE VEC? Lebo inak teda by po správnosti mali ošetrovať aj odlomený šuter, alebo rozbitú vázu. Či?
Inak dosť zaujímavá je aj táto kapitola: 11. kapitola, Levitikus, Tretia kniha Mojžišova – citujem: „ Potom Hospodin Mojžišovi a Áronovi povedal: Povedzte Izraelitom: Zo všetkých zvierat, čo sú na zemi, môžete jesť tieto živočíchy: všetky, čo majú rozdelené kopytá, kopytá rozdvojené štrbinou a prežúvajú, smiete jesť. Z prežúvavcov a tých, čo majú rozdvojené kopytá, sa nesmie jesť: ťava, ktorá hoci prežúva, no nemá rozdvojené kopytá, bude pre vás nečistá; daman, ktorý síce prežúva, ale nemá rozdvojené paprčky, bude pre vás nečistý; zajac, ktorý tiež prežúva, ale nemá rozdvojené paprčky, bude pre vás nečistý; ošípaná, ktorá síce má paprčky rozdvojené úplne, ale neprežúva, bude pre vás nečistá. Z ich mäsa nesmiete jesť, ich zdochliny sa nedotýkajte; budú pre vás nečisté.“ – tak akože keď uvidím niektorého z biskupov jesť zajaca na smotane, alebo rezeň, smiem mu dať po prstoch trstenicou? By ma fakt zaujímalo.....

Ako si ale potom vysvetliť slová pápeža Františka (inak môjho obľúbeného), ktorý kázal vo svojom pravidelnom týždennom prejave na Svätopeterskom námestí, citoval biblické pasáže, ktoré dokazujú posmrtný život zvierat, aby utešil malého chlapca trúchliaceho nad smrťou svojho verného psa. „Jedného dňa budeme vidieť naše zvieratá vo večnosti. Raj je otvorený všetkým božím stvoreniam,“. 
Ale napríklad jeho predchodca, pápež Benedikt XVI., (neznášala som ho) naopak tvrdil, že zvieratá sa po smrti nedostávajú do neba a posmrtný život sa ich netýka, pretože v evanjeliách o tom neexistuje žiadna zmienka. Takisto prítomnosť zvierat pri narodení Krista považoval za mýtus.
Takže ... buď si tú Bibliu cirkevníci vykladajú, ako im to vyhovuje, alebo je tu potom ešte jedna možnosť, že slovenskí farári množia ako o dušu spasenú. 
Tak či onak si myslím, že by naši mocní mali KBS pri riešení tohto zákona ignorovať. Rada by som sa pritom odvolala na Ústavu SR, ktorá hovorí – citujem: „PRVÁ HLAVA, Prvý oddiel, Základné ustanovenia, Čl. 1, (1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.“ 
Z toho mi jasne vyplýva, že KBS by sa vôbec nemala vyjadrovať k veciam verejným, čím by nastal svätý pokoj. Vo všetkom.
Pre mňa nepochopiteľné sú aj výhrady SPLNOMOCNENCA PRE RÓMSKE KOMUNITY. Akože nechápem, čo on do toho zasahuje... aké výnimky pre rómsku menšinu? Že môžu jesť psov? Že ich beztrestne môžu týrať? Že s nimi môžu kupčiť a množiť? Tak to pardon milý Ábel Ravasz! V tejto krajine musí zákon platiť pre všetkých rovnako! Bez výnimky! A kým sa to VŠETCI nenaučia, kým nebudú žiť podľa všeobecných pravidiel platných pre všetkých o ich integrácii do spoločnosti môžeme naďalej len snívať! 
Ja chápem, že budú mať problém splniť niektoré z pravidiel, ako je očkovanie a čipovanie a vytvorenie platných podmienok pre chov, áááááále....... očkovanie a čipovanie sa dá riešiť aj s pomocou miest a obcí, veď ľudia platia dane za psa a nie málo, tak nech ich starostovia prestanú prelievať, kam sa im to hodí a použijú ich cielene zase na psov! Hoci aj na tých rómskych. A vyhovujúce podmienky? No ak ich nemajú, tak nech nechovajú! Prečo by oni mohli a majorita nie? Spravodlivosť tu platí pre všetkých. A ani sa len nepokúste obviniť ma z rasizmu, lebo to sa fakt na.....srdím!
Tak snáď si to tu prečíta aj niekto z ministerstva a z legislatívnej rady, lebo zase ohýbať sa tam, kde to nemá opodstatnenie, rozhodne netreba! HOWGH! A AMEN!

P.S.  1.

Po zverejnení môjho statusu zareagovalo aj Ministerstvo pôdohospodárstva. Citujem z ich facebookovej stránky:

SLUŠNÉ PODMIENKY A ZAOBCHÁDZANIE MÁ PREDSA KAŽDÝ PSÍK NA SLOVENSKU!

Splnomocnenec pre Rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) tvrdí, že jeho závažné pripomienky k ZÁKONU O VETERINÁRNEJ STAROSTLIVOSTI sú len formálne. Čo teda navrhuje? 
- k vakcinácii psov proti chorobám (napr. besnota) - citujeme: "Nízkopríjmová domácnosť, chovajúca napríklad dvoch psov, ktorá sa ocitne náhle v hmotnej núdzi, si výdavok, ktorý môže presahovať aj 60 eur nebude môcť dovoliť. " AKO ZABEZPEČÍME OCHRANU OSTATNÝCH A ZDRAVIE ZVIERAT?
- k povinnému čipovaniu psíkov - „...návrh povinného označovania bude mať za následok opačný účinok v prostredí koncentrovanej chudoby, separovaných a segregovaných sídiel, zvýši finančné zaťaženie za úkon a aj sankčné zaťaženie obyvateľov v prípade nesplnenia si povinnosti, teda povedie k správnemu trestaniu obyvateľov, za absencie edukačných a preventívnych prvkov. Navyše významnou mierou môže ovplyvniť rozhodovací proces „zodpovedných občanov“ v pásme koncentrovanej chudoby nezaopatriť si spoločenské zviera.“ PSÍK JE ŽIVÁ, CÍTIACA BYTOSŤ! AK MU NEVIEME ZABEZPEČIŤ BEZPEČNÉ A SLUŠNÉ PODMIENKY NA ŽIVOT, MYSLÍTE, ŽE BY SME SI HO MALI ZAOBSTARAŤ? MY NIE.

NEBUDEME s týmito závažnými pripomienkami súhlasiť. JE NAČASE, ABY SA SLOVENSKO V OCHRANE ZVIERAT POSUNULO MEDZI VYSPELÉ KRAJINY. UROBÍME PRETO ČO JE V NAŠICH SILÁCH! 

https://www.facebook.com/minagri.sr/posts/1773623599335137?hc_location=ufi

P.S. 2:  Úrad Splnomocnenca pre rómske menšiny stiahol svoje pripomienky. ĎAKUJEME!!!

Tak ešte zdroj pre hejterov:

https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/dokumenty/LP-2017-684

Na stránke je to posledný materiál - Pripomienky. Pripomienky KBS, druhá strana - citujem: "Vylúčenie spod kategórie veci v občianskom zákonníku túto právnu otázku nevyrieši, a práve pre ďalšiu ochranu nakladania so zvieratami (ako objektom právnych vzťahov) je potrebné, aby sa zviera spod kategórie veci nevylúčilo. Ani česká právna úprava v ich novom občianskom zákonníku nevyriešila praktickú aplikáciu tým, že zaviedla vzájomne si odporujúce ustanovenia o tom, že zviera nie je vec pričom ale vecou je všetko, čo slúži potrebám ľudí."

Inými slovami - slúžia ľuďom, tak sú VEC. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?