Vážený pán Danko..... až Danko

Autor: Monika Kozelová | 10.8.2016 o 18:16 | (upravené 10.8.2016 o 23:06) Karma článku: 10,80 | Prečítané:  3261x

Keď Rasťo zvaný Piško spolu s občanmi z Horného Výplachu napísali list premiérovi, povedali sme si s chlapmi na futbale, že to tak nenecháme, lebo podľa nášho názoru ste ako prvý muž krajiny riadne ukrátený. 

Aj keď nie až tak veľmi, lebo na fejsbúku vám píše už pomaly každý druhý, akurát že sa nám nezdá, že vám všetci len nadávajú ako svini do hranta, aj keď ste teda fešák ako hovado.  (Aj keď tu automechanik Fero, inak prezývaný aj Žiarlivý Otelo vraví, že slovo „fešák“ mám pre pokoj v dedine radšej vynechať.)

Ako by to bolo, keby nikto nenapísal aj prvému mužovi krajiny a premiérovi áno! Tak sme si my, obyvatelia obce Dolné Splašky povedali, že keď to zvládnu v susednej dedine, jeden list zvládneme aj my.

Vážený pán Danko....až Danko.

Neviem, či použiť slovo vážený, lebo pravda je taká, že u nás ste sa ešte nikdy nevážili, ale v podstate už ani nie je na čom, lebo tých volov, čo sme u nás chovali a pravidelne vážili už nechováme, lebo je to vraj neekonomické, a radšej dovážame nejakých štvornohých  indiánov z Argentíny. A tak sme váhu na voly darovali chlapcom z Lesostavu.  Ale ani tam už nie je, lebo ju vraj darovali kamošom zo stavebnej firmy Tunely eseró, aj keď teda neviem načo, lebo Tunel je jedna veľká čierna diera, kde sa všetko stráca a teda sa tam stratila aj tá váha. Váhu teda nemáme a tak si vás vážiť ani nemôžeme, aj keď vieme, že vás to bude mrzieť, lebo vy ste rád, keď ste niekde vážený. Aj keď popravde neviem, kde by ste ešte vážený mohli byť, lebo ak máme dobré informácie, tak všetky váhy na voly skončili v tej diere. A ak má bývalý predseda družstva  Malý Lacko pravdu, tak sa Tunely eseró už aj tak premenovali na Váhostav, čo by malo mať logiku, lebo váh na váženie je v tých tuneloch asi plná prdel.

Ale nie o tom sme chceli.

Milý pán Danko.... až Danko.

(Tak aj to „milý“ mám vraj škrtnúť, lebo ak to nespravím, Žiarlivý Otelo sľubuje, že mi vlastnoručne rozbije hubu a to ešte predtým, ako zdražie pivo. A keď zdražie, tak si tú hubu už rozbijem sám a dobrovoľne, lebo načo mi bude, keď na jedlo mi z tej penzie 198 eur, čo mi stŕhajú z exekúcie za zdravotnú poisťovňu  aj tak nezostáva.)

Pán Danko, teda aj to „pán“ mi chceli chlapi zatrhnúť, lebo vraj aký pán, keď niekto do troch rokov položí firmu za 63 miliónov, tak je skôr blbec, ako pán. Ale to mi nejak prešlo, lebo som im vysvetlil, že blbec naozaj nie je oslovenie a pán je človek mužského rodu. V našej dedine máme futbalové ihrisko, na ktorom hráme pravidelne štvrtú okresnú bundesligu. Nám síce vyhovuje, lebo my, ako domáci vždy hráme dolu kopcom, ale fakt je, že si sťažujú hostia aj píšťalkári z firmy SFZ. A tak sme vás chceli poprosiť, či by ste nemohli poprosiť premiéra, či by nám nemohol v dedine postaviť nové a či by to nemohlo byť prednostne, lebo agronóm Fero hovorí, že už tam dlho nebude a nemusí sa nám újsť. Kapitán našej dedinskej reprezentácie  Chromý Jano, inak dobrovoľný hasič navrhuje, že by sme to ihrisko pokojne mohli vymeniť aj za jednu hasičskú striekačku, lebo sme ich za posledné dvoje voľby dostali od pána Kaliňáka až tri a sú nám nanič, keďže máme v dedine len troch hasičov. A keď horí, aj tak je vždy niekto chorý a tak k požiaru vychádzajú obvykle len dve. Síce normálne hasí celá dedina len kýblami, lebo ani jedno auto nemá posádku, ale je fajn, keď tam stoja, lebo máme dobrý pocit z toho, že sa o nás niekto zaujíma aspoň pred voľbami.

Inak suseda Kveta, ktorá sa sem prisťahovala pred pätnástimi rokmi  vám odkazuje, že sa máte ukázať v Revúcej, že sa tam chlapi na vás tešia, lebo že vás už riadne dlho nevideli. Hovorila niečo o zabíjačke a nakladačkách a že voda sa už varí, ale či na kávu, alebo čaj s rumom som už nezachytil. Možno by tiež potrebovali ihrisko.

Ale čo sme vlastne chceli povedať. Ešte sa nám páči, že chcete v parlamente zatrhnúť Horalky. To je podľa nás krok vpred, lebo podľa nás by poslanci v parlamente mali konzumovať Tatranky. Jednak sú lacnejšie a navyše by tým podporili slovenský potravinársky priemysel, čo by ste potom mohli národu oznámiť nejakou ďalšou peknou reklamou platenou z Eurofondov. Mohla by sa volať Dobrá Tatranka a podľa nás by ste v nej mohli vystupovať vy sám, Žiarlivý Otelo, Olina a Majka z Gurunu. Trochu sa nám ale nepáči, že poslanci nebudú môcť v parlamente točiť a fotiť na mobil, lebo si myslíme že na filmovú kameru nebude každý mať. Iba že by ste im ich kúpili za tie dane, čo sa zase chystáte zvyšovať, alebo za tie dvojtisícové pokuty za konzumáciu Horaliek, ak by sa teda aj napriek zákazu niekto pomýlil.

Ešte si myslíme, že nie je rozumné obmedziť diskusiu poslancov len na dvadsať minút, lebo múdre slová napríklad poslanca Blahu by sme dokázali počúvať aj celé hodiny. Ešte že vy môžete aj naďalej rozprávať koľko sa vám zachce, lebo aj vás u nás v Dolných Splaškoch radi počúvame, aj keď vám nerozumieme ani slovo. Ale to bude asi váš zastierací štýl hodný šachového veľmajstra, lebo pred každým hlasovaním, na ktoré vyzvete poslancov, sa zmätene obzerajú okolo seba ako po nepredvídateľnom ťahu jazdcom Gariho Kasparova v súboji s Karpovom.

Pán Danko, sme radi, že aj vy máte po svojom boku finalistku Miss Universe a že vám ju pán Paška daroval. Lebo nielen že vyzeráte pri nej mužnejšie, ale ešte vám ju Žiarlivý Otelo závidí, z čoho sa spolu s Chromým Janom strašne tešíme, lebo až doteraz si Otelo myslel, že najkrajšia žena v krajine je jeho Olina, povolaním kozmetička podlahy. Ale už aj sám uznal, že nie je. Len teraz sa to nesmie dozvedieť Olina, lebo zase budeme zo zbrojnice vyťahovať striekačky, bo bude oheň na streche.

Tak len toľko sme vám chceli povedať, pán predseda. Snáď sa na nás občania Horného Výplachu nenahnevajú, ale tento list berieme ako svoju občiansku povinnosť. Majte sa ako chcete a držte sa čoho chcete, ak sa teda bude čoho, lebo ak teda zostanú v rokovacom poriadku tie Tatranky a poslanec Blaha s ostatnými bude môcť v parlamente diskutovať aj viac ako jeden krát a viac ako dvadsať minút, ešte sa asi budete môcť držať aj kúska demokracie. Inak teda fakt nevieme čoho.

Vaši občania z Dolných Splaškov.

P.S. Sviňu pre vás nechováme, bo živočíšnu výrobu sme museli rovnako ako dve tretiny Slovenska zlikvidovať. Ale na chlieb a soľ sa ešte poskladáme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bödör s Kočnerom volali Fica šéf

Kočner kritizoval Fica za odstavenie Harabina.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík hrá v strane o všetko

Uveriteľný zmier v SaS je už nemožný.


Už ste čítali?