Poľovníkom v Bratislave treba pomôcť

Autor: Monika Kozelová | 12.7.2016 o 12:10 | (upravené 12.7.2016 o 12:58) Karma článku: 13,21 | Prečítané:  5342x

K štrajkujúcim učiteľom, lekárom a sestričkám sa pridali poľovníci. Ich problémy sú tak veľké, že si pre mítingy obsadili takmer všetky námestia v Bratislave a to počas všetkých dôležitých zasadaní čelných predstaviteľov EÚ

Aj keď ja, ako klasický ochranca zvierat, nemám s poľovníkmi najlepšie skúsenosti a nie som práve ich kamarát, chápem ich problémy a chápem, že im treba pomôcť. A keďže moje druhé meno je Empatia, rozhodla som sa podporiť na námestiach každý ich protest. A spolu so mnou už avizovali podporu aj viacerí moji kamaráti, ktorým nie je jedno, čo sa v tejto krajine robí.

Populárna eseročka LOVU ZDAR v žiadostiach o zabratie priestoru uviedla, že ide najmä o ekologické problémy a v tom som ja doma. Lebo rovnako, ako väčšina obyvateľstva Slovenska som zaznamenala nevídaný nárast škodnej v tejto krajine. A čo dokáže taká škodná narobiť, pociťujeme aj my, obyčajní ľudia.

Premnožili sa najmä bobry, straky, supy, hyeny, hady a bezstavovce. A čo je proti akejkoľvek podnebnej logike - aj hrubokožce, najmä tie s hrošou kožou boli videné, ako sa pohybujú už aj po parlamente a úrade vlády, kde majú pravdepodobne napájadlá. No pochopíte to?

Premnožené bobry už zožrali v Bratislave kus Pečnianskeho lesa, stromy v centre mesta a teraz sa snažia zlikvidovať Kolibu i Sihoť. O tom, že už zožrali takmer celé Tatry ani nehovorím! Parádne si ich rozparcelovali po svojich bobrích rodinách. V tom sú ale bobry obdivuhodné, v ich rodinnej súdržnosti a spolupráci so spriatelenými skupinami, aj keď v tomto prípade ide o jasné rodinkárstvo, prípadne klientelizmus.   

Iný prípad sú ale premnožené straky. Straky sú drzé. Nerobí im problém vletieť cez okno susedovi do domu a tam robiť bordel. Ale ak ich chce človek vyhnať, tak naráža. Straka rada provokuje. Baví sa, keď ju niekto naháňa a ako vypení, keď vyletí niekam na strechu, alebo do bezpečnej výšky. Preto opakovane robí práve to, od čoho ju chceme odradiť. Ak toho máme dosť, a chceme straku razantne z priestoru, kde robí bodrel odohnať, tak to tiež nemusí sláviť úspech. Straky sú totiž „splachovacie“. Ráno straku vyženiete a v priebehu dopoludnia ju tam máte znova... A to sú tie situácie, keď sused vyťahuje prak a jedná...

Straky už rozkradli takmer všetko, čo bolo naše, aj čo naše nebolo a čo prišlo z EÚ. A to bez ostychu. Už im nestačia veci, ktoré sa lesknú ako platinové sitká, už im je to jedno. Kradnú všetko rad radom! V tomto ohľade sú teda straky rovnako nebezpečné, ako bobry. Straky majú hniezdiská v okolí ministerstiev, na námestí Slobody a na hradnom vŕšku a siahajú až po obytný komplexe Bonaparte. Ďalšie hniezdiská sú hlásené najmä na východe Slovenska v oblasti Košíc, ale aj v okolí Banskej Bystrice, Revúcej, Žiliny......

Za bratislavskými strakami v každom prípade nezaostávajú ani tie krajské a okresné. No jedna katastrofa.

Skrátka a jasne - poľovníci majú prúser a my im musíme pomôcť. A preto Vás všetkých vyzývam - POĎME DO TOHO SPOLU!

Poďme ich podporiť na námestia, vy, radoví poľovníci, sympatizanti aj nesympatizanti, lebo teraz ide o našu prírodu, našu krajinu. Pomôžme im skôr, ako nám ju táto škodná celú zožerie. Každý, aj nepoľovník predsa vie, že ŠKODNÁ ZVER PATRÍ DO KLIETKY!

Hoďte na seba niečo zelené, pripravte si transparenty a ideme na to. Ja mám svoj pripravený. Je na ňom napísané: NIE VŠETKY ZVIERATÁ ŽERÚ SENO, NIEKTORÉ ŽERÚ KEŠU!

Tie ďalšie nechám na vás, na vašej tvorivosti. Lebo poľovníkom jednoznačne treba podať pomocnú ruku. Ide predsa o našu budúcnosť.

LOVU ZDAR!

s.r.o.

 

P.S.    - Ezop by mal radosť.

P.S. 1 - Podľa médií poľovníci zaujatia priestranstva v Bratislave odhlásili.Mestské časti ale zatiaľ o ničom takom ako odhlásenie zaujatia priestranstva nevedia. A poľovníci zase nevedia, že by niečo také, ako eseročka LOVU ZDAR existovala. A eseročka, ktorá naozaj existuje, napriek tomu, že poľovníci o nej nevedia, zase ústami svojej marketingovej zamestnankyne tvrdí, že nie je pravda, by niečo také, ako je žiadosť o zaujatie verejných priestranstiev, vôbec podávali. A pán konateľ spoločnosti Lovu zdar, pán Zsolt Puha, ten sa radšej nehlási a na sms a maily neodpovedá. Trochu to smrdí ako práca ŠTB pred rokom 1989, ale to nie je také prekvapujúce. Dostatok pamätníkov, ktorí pracovali v službách tejto zločineckej organizácie ešte stále pracuje a spolupracuje s tajnými zložkami MV Slovenskej republiky. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?