Keď ministra z nepravdy usvedčí záznam zo školskej kamery.

Autor: Monika Kozelová | 23.5.2016 o 23:35 | (upravené 24.5.2016 o 9:17) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  26492x

Taká hlúposť – záznam zo školskej kamery, a dokázala usvedčiť ministra Richtera z klamstiev. Kto by to bol povedal. Ani on sám asi nie. Ktovie, či tušil, o čom v parlamente hovorí a koho obhajuje.

Dnešná (pozn. pondelok 23.5.2016) tlačová konferencia ku kauze Marco priniesla niekoľko nových skutočností. Jednak zvukový záznam z prvého nevydareného predávania Marca jeho matke, na ktorom je jasné, že Marco s matkou nechcel odísť. Ale najmä nový video záznam z bezpečnostnej kamery z násilného odobratia malého prváčika počas vyučovania na Základnej škole v obci Brehy. Ten vyvrátil niekoľko klamstiev o odoberaní dieťaťa, ktorými sa aktéri, podriadení ministrovi Richterovi, snažili zakryť svoje prešľapy pri jeho realizácii.

Tak si ich poďme jeden po druhom prebrať.

V prvom rade usvedčil matku a sociálnu pracovníčku, pani Maruškovú, ktoré svorne tvrdili, že riaditeľku školy boli zavolať ešte pred samotným aktom odoberania. Kamera na chodbe ich usvedčila, že tak spravili až minútu po vstupe do triedy, kedy ich k tomu vyzvala triedna učiteľka prváčikov.

Kamera zároveň odhalila ďalšiu ženu, ktorá sa odoberania zúčastnila. Stará mama Marca v nej spoznala kamarátku matky.

Kamera vyvrátila aj ďalšiu lož pani Maruškovej. Tá totiž tvrdila, že šla s chlapcom až k autu a že ho cestou upokojovala. Lenže kamera je sviňa a tak ukázala, že chlapca z triedy odnášala matka a jej kamarátka. Pani Marušková vychádzala z triedy až posledná, spolu so súdnym úradníkom. A von sa dostala až v momente, kedy auto spred školy odišlo. A tak, ako na prvom videu, aj na tomto bolo vidno, že mlčala ako ryba.

Pani Marušková zároveň tvrdila, že keď pani učiteľka odmietla vydať chlapca matke, sama navrhla, že pre pani riaditeľku pôjde. Nuž ale – sviňa je sviňa! A na zvukovom zázname súdneho úradníka bolo jasne počuť, že to navrhla pani triedna učiteľka. Kde teda túto blbosť zobrala, to ani Boh netuší. Ale teda.... pán minister to predniesol aj tak vo svojom prejave. Takže hop...! Ďalšia lož.

Možno pani kurátorka tušila, že na odhalenie príde, lebo keď vyšla z triedy, zalomila rukami. Ako keby si bola vedomá, že pri odoberaní chlapca nebolo ani náhodou všetko s kostolným poriadkom. A áno, aj to je na školskej kamere vidno.

No a čo čert nechcel, všetky tieto lži spravili z ministra Richtera klamára. A to v priamom prenose. Lebo presne týmito klamstvami obhajoval pán minister v pléne Národnej rady konanie pani sociálnej kurátorky. No ale kto mal vedieť o kamere v škole. Predpokladám, že keby to bol vedel dopredu, poslal by pani Maruškovú aj s jej nadriadeným Štefanom Šulekom kľačať na hrach na tridsať rokov bez prerušenia. Lenže minister (alebo jeho poradca, či kto mu materiál do pléna pripravoval), si tú námahu, preveriť si informácie, nedal. A tak z tejto situácie práve on, aj keď verím, že nie vlastnou vinou, vyšiel ako posledný hlupák.

Hovorí sa: „Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie“. Lenže v tomto prípade platí: „Kto sa smeje naposledy, bude o chvíľu mŕtvy“. Minimálne pracovne. Ostáva len čakať, kto z priamych aktérov to bude reálne. Lebo ponechať vo funkciách pána Šuleka a pani Maruškovú  zo sociálky v Žarnovici sa rovná politickej samovražde.

Tak či onak, lož má krátke nohy, a minister Richter si dnes musel vypiť svoj horký kalich až do dna. A to verejne a ešte aj medializovane. Nezávidím mu. A na rozdiel od vyššie spomínaných, je mi ho aj ľúto. Lebo zo seba nechal spraviť hlupáka. Chápem, že chcel obhájiť svojich ľudí. Chápem, že chcel obhájiť rezort. Ale nedá sa obhájiť neobhájiteľné.

 

Viac nasledujúci link v 3 minúte a 19 sekunde:

http://velkenoviny.joj.sk/noviny-archiv/2016-05-23-noviny-tv-joj.html

 

A ešte jedna vec – asistencia policajtov pri odoberaní Marca - súdnym úradníkom bola policajtom nahlásená na 9,00 hodinu. Samotné odobratie sa však uskutočnilo pol hodinu predtým. A tak policajti prišli až v momente, kedy už boli všetci preč. A teda zbytočne. Takže dúfam, že tento zbytočný výjazd dá minister Kaliňák súdnemu úradníkovi minimálne k náhrade, keďže spravil idiotov aj z nich. Prečo asi...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?