Poďme ho ignorovať.

Autor: Monika Kozelová | 18.3.2016 o 12:25 | (upravené 18.3.2016 o 12:36) Karma článku: 8,13 | Prečítané:  2169x

Tak ako sa s voľbami záhadne vytratila téma "migranti", objavil sa nový mediálny zázrak - Marián Kotleba.

Jeho bezprecedentné kroky naberajú na obrátkach. Médiá sa trhajú o každú novinku z jeho "dielne". Ale prerušenie divadelného predstavenia v Brezne bolo TOP. A on to vedel. Vedel to už v momente, kedy si hru "objednal", ako divadelné predstavenie pre učiteľov, aby potom mohol srdcervúco vysvetľovať, že len zabránil hanobeniu národa, ktoré musel počúvať z úst divadelníkov. A jeho voliči, ba aj nevoliči mu to zožrali aj s chlpami. 

Hra Kováči, srbského autora Miloša Nikoliča je absurdnou, miestami trpkou komédiou, ktorá rozohráva spleť zložitých príbehov hlavných postáv. V príbehu sa dostaneme do kováčskej dielne, kdesi v Nemecku. Desiatky rokov po vojne sa tu stretnú traja kováči, bývalí vojaci – Nemec, Srb a Rus, aby rozplietli svoje nechcene prepletené osudy z vojny. Hra má v sebe humanistický odkaz nezmyselnosti vojny. To by ale Marián Kotleba musel vedieť, čo to je. Hru s breznianskym súborom naštudoval režisér Ľuboslav Majer, rodák z Vojvodiny. Text hry je autentický a používa expresívne výrazy, ktoré sú vlastné povahám bývalých vojakov a vojenských rivalov. Používať v hre tohto zamerania nadávky ako papľúch, odkundes či krepáň by z úst nemeckého vojaka predsa len znelo smiešne. Navyše už v avíze na hru autor upozorňuje, že je vhodná pre diváka od 15. rokov. Tak o čom to Marián Kotleba hovoril vo svojom vyjadrení?

Marián Kotleba vo svojom programe nasľuboval všetko možné. Vrátane cenzúry. Vládu silného vodcu povýšil nad demokraciu. Lenže to sme tu už mali. Mali sme tu aj tresty smrti, politické procesy, aj strach z prenasledovania. A teda - ďakujeme, neprosíme!

Prerušené predstavenie v Brezne nebolo nič iné, len jeho osobná prezentácia moci. Taká bezprecedentná, že predčil aj samotného Goebelsa. Lebo toto si ani on nedovolil. Kotlebovi poradcovia presne vedeli, čo bude nasledovať. Nepoznám médium, v ktorom by sa téma nepertraktovala. Nepoznám človeka, ktorý by to nerozoberal. Meno Kotleba opäť skloňovala celá krajina, ba i zahraničie. 

Ale stačilo. Máme vládu, ktorej slušnosť a morálnosť vyoperovali už v detstve. A ako bonus track Kotlebu. Tú vládu asi budeme musieť nejak prežiť. Ale Kotlebu prežívať nemusíme. Stačí, ak ho budeme ignorovať. Dnešným dňom s tým skončime. Nepíšme o ňom, nemenujme ho, nezdieľajme. Ani vy, novinári, pre dobro národa kašlite na jeho avantúry, jeho tlačovky, jeho akcie. Píšte len vtedy, keď sa tomu nedá vyhnúť. Lebo on si to nezaslúži. Lebo sloboda ducha je viac, ako pôsobivá a predajná bulvárna správa kdekoľvek. Jednoducho a jasne - POĎME HO IGNOROVAŤ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?